Strona główna/Aktualności/(Po)dziel się pasją! Andrzej Korycki i Dominika Żukowska

(Po)dziel się pasją! Andrzej Korycki i Dominika Żukowska

12 Września 2021

9 października 2021 r. o godz. 18:00 zapraszamy na koncert Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego.

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska to duet znany zarówno miłośnikom żeglowania, jak i rosyjskich klimatów. Podczas koncertu usłyszymy zarówno rosyjskie ballady Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i Żanny Biczewskiej, jak i piosenki autorskie oraz szanty i pieśni kubryku.
Andrzej Korycki, członek legendarnego zespołu „Stare Dzwony”, od początku lat 80-tych wykonawca współczesnych piosenek żeglarskich. Zasłynął m. in. jako twórca utworów: „Magda”, „Struna za struną”, „Chciałem być żeglarzem”, „Rejs tawerną”, „Plasterek cytryny i ja”.
Obecnie występuje w duecie z Dominiką Żukowską, z którą wspólnie śpiewa utwory autorskie, tradycyjne pieśni morskie oraz pieśni kubryku. Andrzej Korycki i Dominika Żukowska od lat fascynują się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, w ujmujący sposób opisujących to, co w życiu często trudno wyrazić słowami...

Wstęp na koncert możliwy będzie tylko z bezpłatną wejściówką (wejściówki dostępne do odbioru w Kopalni Kultury ul. Trznadla 1, 41-253 Czeladź) w godzinach otwarcia placówki. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

do góry