Koncert - Bartas Szymoniak

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 października 2017

W sobotę 28.10 o godz. 18:00 zapraszamy Was na specjalny koncert Bartasa Szymoniaka w ramach trasy promującej płytę "Alarm"
Bartas Szymoniak to twórca stylu BEATROCK - gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów  oraz laureat "IDOLA".

Marek Sierocki powiedziął o nim: " Ty tworzysz nowy gatunek muzyki ", podobnie napisał Onet.pl. Z kolei Dorota Wellman nazwała go "człowiekiem orkiestrą".

 

Jest absolwentem Wydziału Jazzu AM w Katowicach,  frontmanem grupy "Sztywny Pal Azji" (2008-2015).

Wszystkie dzwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy ( bas, perkusja, trabki,śpiew itd. ) a następnie zapętla na tzw looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstaja kompozycje Artysty - człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista - Michał Parzymięso.

1.03. 2017 r. premierę miał album pt. "Alarm" , nagrany w taki właśnie sposób. Jest to pierwsza tego typu płyta w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów. Wiersze A.Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T.Gajcego zostały pokazane w nowatorskich aranżacjach beatrockera. "Alarm" w swoim brzmieniu odbiega od dotychczasowego ,schematycznego obrazu poezji w muzyce i nadaje jej zupełnie nowy wymiar ! Płyta obok "Powstania" Lao Che zaliczana jest do najważniejszych w tej tematyce. Zapowiedzią są tytułowy "Alarm", "Portret" oraz "Wiatr". Podczas koncertu prezentowane są wszystkie utwory z płyty i są prawdziwą gratką dla osób ceniących polską poezję i nowatorstwo w sztuce.

Marek Sierocki o "Alarmie" : "Dla mnie jest to coś wyjątkowego! Myślałem, że połączenie beatrocka z takim tekstem jest niemożliwe, tymczasem Ty sprawiasz, że to żyje na nowo" 

 

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w Kasie Kopalni Kultury!

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Bartas Szymoniak

    Bartas Szymoniak