Karnawał w Kopalni do piosenek Eugeniusza Bodo

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 listopada 2017

Musical BODO zagości na naszej scenie 5 stycznia 2018 r o godz. 19:00. W rolę legendarnego artysty wcieli się znany z dużego i małego ekranu Dariusz Kordek, który wraz z zespołem porwie Was do zabawy.

Wyjątkowy musical i nietuzinkowe spojrzenie na życiorys największej gwiazdy kina i teatru okresu międzywojennego - EUGENIUSZA BODO! Spektakl ujęty w nietypową formę. Z jednej strony przenosimy się na estradę lat 20-tych i 30-tych, pełną piór, cekinów i zalotnych spojrzeń pań o wątpliwej reputacji, a z drugiej mamy wrażenie, że oglądamy film z tamtych czasów z całą paletą charakterystycznych gestów, słów i układów choreograficznych. Do tego swoistego uroku dodają współczesne projekcje multimedialne, stworzone specjalnie na potrzeby spektaklu. Na ekranie pojawiają się aktorzy, których kreacje aktorskie współgrają z postaciami na scenie, co daje efekt multiplikacji postaci. Ponadto widza czekają jeszcze dodatkowe efekty dźwiękowe i sztuczki magiczne, a w to wszystko wpleciona opowieść człowieka nie do końca spełnionego, niejasnego i trudnego do jednoznacznego określenia. Uwikłanego w czasy wojny i niejasną śmierć; będącego przez całe życie pod ogromnym wpływem matki i uzależnionego od sceny, oklasków i wątpliwej miłości tłumu.
Muzyka znana, ale na nowo zaaranżowana, a wszystkie utwory to niezapomniane "międzywojenne" szlagiery, które widzowie doskonale znają i mogą śpiewać wraz z Eugeniuszem Bodo (Już taki jestem zimny drań,  Umówiłem się z nią na dziewiątą, Sex appeal, Najcudowniejsze nóżki).
Barwne wizualizacje specjalnie na potrzeby spektaklu przygotowała Pani Pavlosky, artystka zajmująca się sztukami wizualnymi, wielokrotnie nagradzana w kraju i zagranicą.
Choreografia ułożona przez Agnieszkę Brańską artystkę na stałe współpracująca z Teatrem Roma i będąca głównym choreografem do serialu Bodo. Efektowne kostiumy. Na scenie tancerze (trzech lub sześciu), wśród których zobaczyć można Kamila Kuroczko tancerza programu Taniec z Gwiazdami.

OBSADA:
Dariusz Kordek – Eugeniusz BODO
Agnieszka Darkowska/ Natasza Leśniak - Reri
Małgorzata Kampa/Justyna Ostach – Jadwiga Smosarska
Kamil Kuroczko/ Mirosław Woźniak/ Bartek Figurski – Witold Roland, kamerdyner
Dariusz Taraszkiewicz – dziennikarz, żebrak

Autorzy: Danuta i Lech Kujawiński, Dariusz Taraszkiewicz
Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
Choreografia: Agnieszka Brańska
Aranże: Bogdan Kierejsza, Mikołaj Majkusiak
Wizualizacje: Pani Pawlosky

PRODUKCJA: Dom Kultury w Rawiczu/Fundacja SKENE PRO ARTE
PARTNER: Egurola Dance Studio .
SPONSOR: Firma RAWAG

NAGRODY:
ZŁOTY LIŚĆ Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro 2016 r.
dla Fundacji Skene Pro Arte – rozpowszechnianie musicalu
dla Dariusza Kordka - aktor – rola w musicalu
dla Domu Kultury w Rawiczu - produkcja musicalu


BILETY:
Przedsprzedaż: 60 zł
W dniu wydarzenia : 70 zł
Do kupienia w kasie Kopalni lub rezerwacji TUTAJ.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Musical Bodo

    Musical Bodo