Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

Artykuły

Darmowe wakacyjne seanse filmowe dla dzieci

29 czerwca 2020

Wszystkich młodych kinomaniaków gorąco zapraszamy na darmowe seanse filmowe. Zaczynamy od wtorku 30 czerwca – projekcje będą odbywać się przez dwa tygodnie w systemie wtorek-piątek, punktualnie o godzinie 12:00.

- Tytuły filmów to jak zwykle niespodzianka
- Opiekunowie dzieci również wchodzą za darmo
- Wasze zdrowie i bezpieczeństwo jest dla nas ważne, dlatego podczas wydarzenia będą obowiązywać pewne nowe reguły, jak np. limit osób na sali – więcej informacji: http://kopalniakultury.czeladz.pl/art,225,covid-19-procedury-bezpieczenstwa-i-zasady-funkcjonowania-kopalni-kultury

Czekamy na Was!

Wakacje

Wracamy!

29 czerwca 2020

Od wtorku 30 czerwca Kopalnia Kultury zostaje z powrotem otwarta dla klientów. Serdecznie zapraszamy, tęskniliśmy!

Przebywanie w obiekcie wiąże się z przestrzeganiem nowych procedur sanitarno-higienicznych. Można znaleźć tutaj: http://kopalniakultury.czeladz.pl/art,225,covid-19-procedury-bezpieczenstwa-i-zasady-funkcjonowania-kopalni-kultury

Wracamy

COVID-19 – Procedury bezpieczeństwa i zasady funkcjonowania Kopalni Kultury

29 czerwca 2020

Procedury 1Procedury 2Procedury 3Procedury 4

Koncert "Ave Maria – online” w Kopalni Kultury

29 maja 2020

W piątek 29 maja o godzinie 17:00 zapraszamy na fanpage Miasta Czeladź, na którym będzie można obejrzeć transmisję koncertu „Ave Maria – online”. Wydarzenie odbędzie się na naszej scenie, na której wystąpi tenor Grzegorz Biernacki przy akompaniamencie pianistki Marzeny Lempy. Po zakończeniu transmisji film z wydarzenia będzie dostępny na oficjalnym miejskim kanale w serwisie YouTube.

 

Ave Maria

W Czeladzi czytają legendy – projekt Kopalni Kultury i czeladzkiej MBP

28 maja 2020

Obchody Tygodnia Bibliotek zawsze były istotnym punktem w kalendarium czeladzkiej biblioteki. Ze względu na obecną, niełatwą sytuację, tegoroczne świętowanie było utrudnione, ale nie niemożliwe – podobnie jak wypadku wielu innych instytucji kulturalnych, nasza książnica przeniosło je do przestrzeni wirtualnej. We współpracy z Kopalnią Kultury został stworzony filmowy cykl pt. „Czeladzkie legendy”.

W kilku odcinkach zaproszeni goście oraz pracownicy obu instytucji zaprezentowali mniej lub bardziej popularne lokalne historie, znane dotychczas z publikacji „Legendy czeladzkie”, wydanej przez Stowarzyrzenie Miłośników Czeladzi. Przed mikrofonem zasiedli: Burmistrz miasta Czeladź, Zbigniew Szaleniec, Magdalena Majcher – pochodząca z Czeladzi poczytna autorka powieści obyczajowych, Marcin ‘Cozer’ Markiewicz, lider zespołu Konopians, Anna Wałek, kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży MBP oraz Daria Królik – specjalista ds. organizowania imprez kuturalnych w Kopalni Kultury. W poszczególnych odsłonach cyklu można poznać postaci z lokalnego folkloru, takie jak brynicki topielec, losy legendarnych skarbów, czy też „smaczki” dotyczące historii Czeladzi, a także jej burzliwych relacji z ościennymi miejscowościami.

Czeladź jako najstarsze miasto Zagłębia Dąbrowskiego może pochwalić się bogatą i barwną historią – temat czeladzkiego dworca czy pożyczanych szubienic jest wśród nas żywy i wciąż jest w stanie wywołać emocje, szczególnie w sporach z mieszkańcami innych miast naszego terenu.

Filmy zostały opublikowane na fanpage'ach MBP i Kopalni Kultury oraz kanale serwisu Youtube Kopalni Kultury:https://www.youtube.com/channel/UCk2ap4Pl-aF4DYIXDtHq9UQ/

Czytanie legend