Strona główna/Aktualności/WYPRZEDANE ! Koncert: Andrzej Korycki i Dominika Żukowska: (..)

WYPRZEDANE ! Koncert: Andrzej Korycki i Dominika Żukowska: Ballady na dwa serca

3 Listopada 2023

Koncert "Ballady na dwa serca" w wykonaniu Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego to niezwykła podróż przez ocean zadumy, refleksji, nostalgii i wrażliwości. Na występ zapraszamy 3 listopada o godzinie 18:00. Bilety w cenie 60 zł/50 zł (ulgowy) dostępne są w kasie Kopalni Kultury oraz na stronie internetowej. 

KUP BILET

Program koncertu dobrany został tak, aby zaprezentować największe dzieła wielkich ballady Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego , których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów. Podczas koncertu artyści wykonają pieśni tylko i wyłącznie w polskich tłumaczeniach.

Ponadto koncert okraszony zostanie muzycznymi impresjami z autorskiego repertuaru Andrzeja i Dominiki oraz zapomnianymi pieśniami, które rozbrzmiewały na polskiej scenie w latach 60-tych i nie tylko.

Andrzej Korycki, członek legendarnego zespołu Stare Dzwony. W świecie muzycznym zasłynął przede wszystkim jako twórca utworów: Magda, Yacht Rock&Roll, Struna za struną, Chciałem być żeglarzem. Charyzmatyczny wirtuoz głosu i gitary, w ujmujący sposób zjednujący sobie ludzi, pasjonat, który w niepowtarzalny sposób ukradkiem przemyca do muzyki spokój i ciszę.

Obecnie Andrzej występuje w duecie z Dominiką Żukowską, z którą wspólnie śpiewa utwory autorskie, tradycyjne pieśni o morzu oraz współczesne pieśni kubryku

plakat_korycki_zukowska

do góry