Strona główna/Aktualności/Kalendarium wydarzeń

Kalendarium wydarzeń

terminarz dnia 04.10.2023

Spektakl teatralny "Beniowski" Juliusza Słowackiego.

Kategoria: TEATR
Data: 2023-10-04
Godzina: 19:00
TEATR / 2023-10-04

Teatr Klasyki Polskiej wystąpi w Czeladzi w ramach Festiwalu Nowej Kultury. Już 4 października wystawiony zostanie spektakl „Beniowski” Juliusza Słowackiego w reżyserii Michała Chrosińskiego. Wydarzenie jest realizowane w ramach Festiwalu Nowej Kultury, promującego narodową tradycję oraz ponadczasowe wartości.


Żołnierz awanturnik, podróżnik, spiskowiec, król Madagaskaru - Maurycy Beniowski to wielka postać polskiej literatury, ale i historii. Jego barwne i momentami fantastyczne życie zainspirowało Słowackiego do stworzenia wielowątkowej historii o nieoczywistym charakterze. „Beniowski” miał rywalizować z „Panem Tadeuszem”, stając się poetyczniejszym obrazem Polski. Stał się zarazem próbą siły - i właśnie to tkwiące w nim poczucie siły sprawia, że mimo panującej tu i ówdzie goryczy jego podłożem jest radość tworzenia i radość życia, która na teatralnej scenie nikogo nie pozostawia obojętnym.
Spektakl zostanie wystawiony na scenie Kopalni Kultury w Czeladzi, w dniu 4 października o godzinie 19.00. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Festiwalu Nowej Kultury, organizowanego przez Fundację Muza Dei - Centrum Nowej Kultury.


Bilety na spektakl można nabyć na stronie:
https://biletyna.pl/spektakl/Festiwal-Nowej-Kultury-spektakl-Beniowski-J-Slowackiego-
Teatr-Klasyki-Polskiej/Czeladz

do góry