Strona główna/Aktualności/Kalendarium wydarzeń

Kalendarium wydarzeń

terminarz dnia 21.10.2023

Porane Teatralny: Jak wróbelek Elemelek nie mógł trafić na wesele.

Kategoria: TEATR
Data: 2023-10-21
Godzina: 12
TEATR / 2023-10-21

Zapraszamy na kolejne spotkanie z aktorami grupy O!Teatr. Tym razem poznamy perypetie wróbelka Elemelka, który wybrał się na wesele. 

KUP BILET

 

KINO: Zielona granica

Kategoria: KINO
Data: 2023-10-21
Godzina: 13:00
KINO / 2023-10-21

Po przeprowadzce na Podlasie psycholożka Julia (Maja Ostaszewska) staje się mimowolnym świadkiem i uczestnikiem dramatycznych wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej. Świadoma ryzyka i konsekwencji prawnych, przyłącza się do grupy aktywistów pomagających uchodźcom, którzy koczują w lasach w strefie objętej stanem wyjątkowym. W tym samym czasie uciekająca przed wojną domową syryjska rodzina i towarzysząca jej nauczycielka z Afganistanu, nie wiedząc, że są narzędziem politycznego oszustwa białoruskich władz, próbują przedostać się do granic Unii Europejskiej. W Polsce los zetknie ich z Julią oraz młodym pogranicznikiem Janem (Tomasz Włosok). Rozgrywające się wokół wydarzenia zmuszą ich wszystkich do postawienia sobie na nowo pytania — czym jest człowieczeństwo? 

KUP BILET

KINO: Chłopi

Kategoria: KINO
Data: 2023-10-21
Godzina: 16:00
KINO / 2023-10-21

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem. 

KUP BILET

KINO: Doppelganger. Sobowtór

Kategoria: KINO
Data: 2023-10-21
Godzina: 18:30
KINO / 2023-10-21

Film przenosi widzów w czas przełomu lat 70-tych i 80-tych, a jego akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Hans (Gierszał) żyje w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości, jakie daje Zachód. Wtapia się w lokalną społeczność, jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską. Bitner (Schuchardt) mieszka z rodziną w Gdańsku, pracuje w stoczni. Pozornie nic nie łączy obu mężczyzn, jednak przeszłość skrywa tajemnicę, która postawi ich przed koniecznością zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. Obaj staną przed pytaniem dotyczącym swojej tożsamości.

KUP BILET

Zajęcia teatralne

Kategoria: WARSZTATY
Data: 2023-10-21
Godzina: 8:30

Warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży odbywają się w soboty w godzinach 8:30-10:00.

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8-15 lat, która lubi wyzwania. Zajęcia prowadzi Michał Bałaga, aktor Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

Udział w grupie warsztatowej kosztuje 60 zł miesięcznie.

do góry