Strona główna/Kalendarz

Kalendarz

terminarz dnia 21.05.2023

Ave Maria

Kategoria: KONCERT
Data: 2023-05-21
Godzina: 17:00
KONCERT / 2023-05-21

Zapraszamy na koncert Krzysztofa Knapczyka z zespołem, który wykona najpiękniejsze pieśni operowe świata oraz największe hity z polskich i amerykańskich musicali.

Krzysztof Knapczyk to aktor i wokalista (tenor) związany z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Członek zespołu „Queen Symfonicznie”, „The Beatles Symfonicznie” oraz grupy „A Tribute to Il Divo. The 3 Tenors”, która występuje w Grecji, zdobywając uznanie fanów z całego świata. Okrzyknięty rodzimym, solowym odpowiednikiem włoskiego trio Il Volo. Należy do grona najzdolniejszych polskich wokalistów młodego pokolenia. Występował m.in. w Grecji, Niemczech (gdzie studiował w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart) oraz w Stanach Zjednoczonych. Po sukcesach na scenach europejskich powrócił do Polski, gdzie rozpoczął autorską trasę koncertową.

Jego twórczość to muzyka klasyczna śpiewana w nowatorski, oryginalny sposób - z zacięciem popowym i musicalowym. Wprowadza operę „pod strzechy” - odkrywa na nowo siłę najpiękniejszych arii i pieśni operowych świata oraz prezentuje je publiczności w nietypowych, współczesnych, „lekkich” aranżacjach. Według krytyków skutecznie skraca dystans pomiędzy operą, popem i musicalem, swobodnie poruszając się w każdym z tych gatunków i łącząc je w niepowtarzalne, muzyczne układanki.

Swoimi brawurowymi wykonaniami Krzysztof Knapczyk zdobywa uznanie słuchaczy w każdym wieku. Śpiewa po polsku, angielsku, francusku, włosku i rosyjsku. Od 2014 roku realizuje swój autorski projekt muzyczny „Opera na ulicy”, z którym odwiedził m.in. Rzym, Amsterdam, Paryż, Bratysławę, Ateny i Berlin.

Bilety na koncert Krzysztofa Knapczyka w cenie 10 zł do nabycia w kasie Kopalni Kultury i online. Sprzedaż ruszy w poniedziałek (15 maja).

21 maja (niedziela) | 17.00
Kopalnia Kultury

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie Kopalni Kultury oraz TUTAJ

do góry